(ФОТО) Во пресрет на новата сезона – Формула 1 го доби еден од најубавите болиди во историјата на спортот

Кон крајот на следниот месец конечно започнува новата сезона во Формула 1, а екипте се подготвуваат за новите предизвици.

Во новата сезона не очекуваат неколку нови промени кога станува збор за правилата, но и самите учесници. Подготвките се во полн ек, па екипите ги тестираат своите нови болиди. Секако, главна цел е да бидат што е можно подобри во однос на минатата сезона, па некој конечно да го симне Мерцедес од тронот.

Официјалните претставувања на болидите се уште не се почнати, но дел од тимовите се одлучија да ги „откријат картите“, па да ги покажат своите болиди. Најмногу воодушеви екипата на Хас чиј болид ги остави без зборови љубителите на најбрзиот циркус на планетата.

Американскиот тим објави фотографии од болидот кој ќе го возат неговите возачи во новата сезона. На болидот доминира црната боја, а златната боја дава дополнителен „шмек“. Во истите бои се и униформите на возачите Роман Гросжан и Кевин Магнусен што овој болид го прави уште помоќен.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Моќен изглед: Ферари го претстави болидот за новата сезона!

„Протекоа“ големи вести за Шумахер: Со приватен хеликоптер пренесен во вилата на Мајорка

Хорнер му даде јасно предупредување на Фетел за новиот колега Леклер

Мик Шумахер сподели интересна анегдота со неговиот татко – разговор кој се уште го памети

Ферари му испрати интересна порака на Хамилтон за новата сезона

Нова заблуда или реално очекување – Фетел тврди дека Ферари сега ги има „состојките“ да го добие Мерцедес

Победите на Дакар 2019 заминаа кај Ал-Атијах, Прајс и Николаев

Ферари го победи Мерцедес надвор од патеките – Мик Шумахер дел од нивната возачка академија!

(ВИДЕО) Драма на Релито Дакар – Русин со камион прегази човек во среде пустина