(ФОТО) Вајли е поголем Македонец од некои родени Македонци

Натурализираниот македонски репрезентативец Џејкоб Вајли уште еднаш покажа дека оваа држава ја сака и почитува како своја иако не му е татковина.

Лани тој доби македонско државјанство и можност да игра за нашиот национален тим, но се покажа дека тоа не е само за пари и евентуално побогат трансфер, туку дека со емоции играл за нас. Беше можеби најдобар играч во квалификациите за Европското првенство во 2022 година, а со новиот потег уште еднаш потврди колку ја сака Македонија.

Целиот текст прочитајте го ТУКА.