(ФОТО) Успешен во професијата, успешен и дома: Која е 55-годишната бомба, партнерка на Беличик?

Легендарниот тренер на Њу Ингланд Петриотс, Бил Беличик го освои шестиот трофеј во НФЛ, а покрај него постојано беше неговата 55-годишна убавица, партнерката Линда Холидеј.

Родена е во јуни 1963 година, а денес има сопствена модна линија. Американците ја нарекуваат модна икона, во младите денови учествувала на бројни избори за убавина при што најголем успех и е прва придружничка на Мис Арканзас.

Линда и Бил се заедно од 2007 година, тренерот на Петриотс постојано нагласува дека таа му е најголема поддршка во животот. Ја запознал во ноќен клуб во Флорида, само една година откако се развел од Деби Кларк со која бил во брак 26 години.

View this post on Instagram

Gone fish(netting)ing! 🐠

A post shared by Linda Holliday (@lindaholliday_) on

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ФОТО) Најубавата македонска кошаркарка се разголи на плажа – го покажа и своето момче

(ФОТО) Перверзни папараци: Уловен секси задникот на убавата девојка на фудбалерот

(ФОТО) Најпровокативна фотка за денот на вљубените во изведба на фудбалерот на Јуве

Руни во нова авантура – го фатија жив со шанкерка на Флорида

(ВИДЕО) СКАНДАЛ во Сплит: Нападнати ватерполисти на Црвена Звезда – скокнале во море за да се спасат

(ВИДЕО) Лојалноста е мртва: Родри му се одмазди на Рајан Гигс преку реклама за обложувалница

Мајка му на Роналдо растури: Што барала со него в соба, да играат карти?

Мавровски Меморијал 56 пат по ред на падините на Бистра

Скандалот се шири, Карлеуша најавува тужби, а во меѓувреме се појавија и нови пораки