(ФОТО) Упс… на ракометарката на Ангола и испадна градата за време на мечот

Како што е познато, периодов во Јапонија се игра Светското ракометно првенство за жени, а веќе во воведните кола се постигнати интересни резултати.

За време на мечот помеѓу Ангола и Словенија кој Африканките го добија со убедлив резултат од 33-24, на преносот можеше да се забележи интересен момент.

Додека една Словенка сакаше да ја крене од паркетот противничката од Ангола, и испадна едната града и се покажа брадавицата.

Секако, камерманите не би биле камермани доколку тоа не го забележа и за кратко оваа сцена се најде на малите екрани ширум светот.