ФОТО: Циркус во Грција – Олимпијакос бара странски судии, ПАО бара Кинези – „црвено-белите“ со одговор

Олимпијакос по инцидентот во Купот на Грција, се закани дека ќе го напушти домашниот шампионат, доколку судии од странство не го судат мечот со вечниот ривал ПАО.

Имаше интересна реакција од страна на Панатинаикос, кои во саркастична најава, напишаа дека тие ќе го играат мечот со Олимпијакос само доколку има судии од Кина.

Ние можеме да кажеме дека ќе играме само ако судиите бидат Кинези. Ако Олимпијакос не сака да го игра дербито, ние нема да плакаме“, рече претседателот на „детелинките“ Манос Пападопулос.

Но не се чекаше долго на нов твит од „црвено-белите“ од Пиреа, кои грчките арбитри ги претворија и ги облекоа во Кинези, со цел да им одговорат на челниците на нивните вечни ривали.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Херојско второ полувреме за МЗТ Скопје во Сараево кое им донесе победа во АБА2

(ВИДЕО)Харден постави нов рекорд и влезе во историјата на НБА: Зад себе ги остави Брајант и Џордан

КРАЛОТ СЕ НАЛУТИ: Леброн си ја кажа својата мака по последниот пораз

ВИДЕО: Навивачката група „Фантоми“ знаеше како да го пречека Кожув по победата над МЗТ

Во најава интересен Мундобаскет: Ждрепката ги даде групите за Кина 2019

Во МЗТ Скопје гневни – испратија соопштение до МВР: До кога вака?

Ударна вест од кошарката: Олимпијакос доаѓа во АБА лигата?

(ВИДЕО) Летаа боксови во НБА: Жестока тепачка меѓи Ибака и Крис

Гостивар победата ја посвети на загинатите, па по мечот порача: Вечерва и НБА тим да гостуваше, ќе беше поразен