ФОТО: Циркус во Грција – Олимпијакос бара странски судии, ПАО бара Кинези – „црвено-белите“ со одговор

Олимпијакос по инцидентот во Купот на Грција, се закани дека ќе го напушти домашниот шампионат, доколку судии од странство не го судат мечот со вечниот ривал ПАО.

Имаше интересна реакција од страна на Панатинаикос, кои во саркастична најава, напишаа дека тие ќе го играат мечот со Олимпијакос само доколку има судии од Кина.

Ние можеме да кажеме дека ќе играме само ако судиите бидат Кинези. Ако Олимпијакос не сака да го игра дербито, ние нема да плакаме“, рече претседателот на „детелинките“ Манос Пападопулос.

Но не се чекаше долго на нов твит од „црвено-белите“ од Пиреа, кои грчките арбитри ги претворија и ги облекоа во Кинези, со цел да им одговорат на челниците на нивните вечни ривали.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Перо Антиќ каков што ретко го имате видено

(ВИДЕО) „Воините“ никогаш не се предаваат, добија загубен натпревар

Работнички со порака по назначувањето на Антиќ за претседател на КФМ

Блокотехна со пеколен финиш се враќаше од негатива и изненадување против Кожув

(ФОТО ВЕСТ) Каевски прв му честиташе на Перо Антиќ

Перо Антиќ: Со добра стратегија и програма ќе ја вратиме кошарката на вистинскиот пат

Перо Антиќ е нов претседател на МКФ

Официјално: Северна стана и македонската кошарка

ВИДЕО: Кога стариот ќе се налути – Пешиќ го прати својот кошаркар во соблекувални пред полувреме