(ФОТО) Циркус: Роналдо ја покажа новата фризура, навивачите се онесвестија од смеење

Во пресрет на утрешното гостување кај Џенова, Кристијано Роналдо ја покажа својата нова фризура и предизвика хаос на социјалните мрежи.

View this post on Instagram

What do you think about my look like my brother Panita ?! 🤔🤪

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

Сега наликува на својот соиграч Хуан Квадрадо, па во тој стил му беше и објавата. Навивачите паднаа од смеење, но не смее да се помине преку тоа дека дури 7,7 милиони фанови ја лајкнале фотографијата и оставиле над 62 илјади коментари.