(ФОТО) Трагедија: Позната одбојкарка пронајдена мртва

Голема трагедија се случи во Јужна Кореја, пренесуваат тамошните медиуми, а веста ја преземаа голем број светски агенции

Поранешната членка на националната одбојкарска репрезентација Гоу Ју-Мин беше пронајден мртов во станот.

Се сомнева дека станува збор за самоубиство на 25-годишна жена, но ваквите тврдења сè уште не се потврдени.

Нејзиното безживотно тело беше пронајдено во нејзиниот стан затоа што не одговарала на телефонот неколку дена, ниту ја отвори вратата.

Надлежните информираа дека истрагата се уште е во тек.