(ФОТО) Тенисерката во црвена танга – можете ли да погодите која е?

По поразот од Јелена Остапенко во четвртфиналето на Вимблдон, словачката тенисерка Доминика Цибулкова замина на одмор кој уште трае.

Пред да се врати на терените, 33. тенисерка во светот ужива на медитеранот со својата пријателка и повремено објавува провокативни фотографии на Инстаграм.

Една од нив особено го привлече вниманието – на неа Цибулкова е во црвена танга која прекрасно и стои.

Take me places.. with my babe @barborafranekova 🌟🌸🌟

A post shared by Dominika Cibulkova (@domicibulkova) on

French riviera vibes with @bitsandpiecestogo 👒

A post shared by Dominika Cibulkova (@domicibulkova) on

ᴵᵀˢ ˢᵂᴵᴹᴱ ᵀᴵᴹᴱ 👻

A post shared by Dominika Cibulkova (@domicibulkova) on

Welcome on board ⚓️

A post shared by Dominika Cibulkova (@domicibulkova) on

ᴷᴬᴾᴾᴬ ᵂᴼᵁᴸᴰ ᴮᴱ ᴾᴿᴼᵁᴰ ᴼᶠ ᵁˢ

A post shared by Dominika Cibulkova (@domicibulkova) on

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ВИДЕО: Ги тепа противниците како од шега, се бања во снег, а од нејзиниот изглед ќе останете без здив

Нови стравични детали: Познатиот хрватски хулиган бил брутално убиен !?

Следува богат спортски викенд во Кисела Вода

Porsche влегува во електричната ера со новиот Taycan

До таму стигна работата: Порно ѕвезда го брани Роналдо

Девојката на Чичарито како Мерлин Монро

Пнеуматик како дел од кампањата “Поддржуваме безбедна иднина”

ФОТО: Боли глава – каква „секси“ мотивација за фудбалерите на Рома

(ВИДЕО) Ало, дечко, прибери се: Ѓоковиќ со луда реакција откако Штепанек почна да ја гушка Јелена