ФОТО: Стриптизерка од Србија му роди деца на НБА ѕвездата – сега го живее американскиот сон

Одличниот кошаркар на Оклахома, Пол Џорџ медиумското внимание во последно време го привлекува како на теренот, така и надвор од него кога станува зборза приватниот живот.

Џорџ важи за еден од најдобрите кошаркари во НБА, а за одличните игри во голема мера заслужна е и Даниела Рајиќ со која е заедно веќе некое време.

Иако денес нивниот однос е идиличен, сепак во минатото не беше така. Пол ја запознал Даниеле која е по потекло од Србија додека работела како стриптизерка, па откако останала бремена, кошаркарот и нудеше да абортиран.

Во игра беше и голема сума на пари, но Даниела за тоа не сакала ниту да слушне, па заврши на суд а во меѓувреме ја роди ќерката Оливија. Сите турбуленции денес се зад нов, а веќе добија и второ дете.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ФОТО) Меси откри како ужива – но сите се „запалија“ за градите на неговата сопруга

Погонскиот мотор на Porsche за Formula Е

(ФОТО)Двајца фудбалери на Рома заминаa на одмор со иста девојка и јавно се пофалија

(ФОТО) Папарацо лов: Ѕвездата на ПСЖ фотната со секси девојка која ги покажа градите

(ФОТО) Карикатурата за Михајловиќ што го крена на нозе цел свет

Новата ŠKODA SCALA доби 5 ѕвезди за безбедност од Euro NCAP

(ФОТО) Упс… испадна немирната града на американската фудбалерка

Форбс со најнова листа на најбогати спортисти во светот

ВИДЕО: Додека него го чекаат за трансфер во Неапол – Елмас „снајперистот“ знае да се релаксира!