ФОТО-СТОРИЈА: Раул и Столе се размуабетија – каков ли план подготвуваат !?

Спортклуб од Минхен,

Симеончо Стоиков

Утрово македонската ракометна селекција со почеток од 10:30 часот го одработи првиот и единствен тренинг во „Олимпија Хале“ пред утрешниот меч против Бахраин.

Посебно расположени утрово во нашиот табор беа селекторот Раул Гонзлез и играчот на мечот против Јапонија, Стојанче Стоилов.

Двајцата неколку минути, видно насмеани се објаснуваа низ шега, подготвувајќи ја тактиката за утрешниот меч против Бахреин.

Каков ли изненадување ќе подготвка Раул и Столе останува да видиме веќе утре со почеток од 14:00 часот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ФОТО) ОФИЦИЈАЛНО: Вардар потпиша со македонскиот репрезентативец

Одредени шеширите за ЛШ, Вардар избегна судир со ПСЖ и Раул, Еурофарм е во четвртиот шешир

(ФОТО) Повредата е минато за Столе, капитенот на Вардар се враќа уште посилен

Карачиќ со последен поздрав до сите Вардарци: Засекогаш ќе бидете во моето срце!

По Скубе, уште еден борец на Вардар ја продолжи верноста со клубот

Карачиќ отворено: Вардар ми должи 21 плата – Самсоненко рече ќе не исплати и му веруваме

Карачиќ открива што им ветил Сергеј и притоа вели: Се уште немаме земено пари

Ништо од Вардар: Ракометарот кој беше желба на „црвено-црните“ заврши кај Кире Лазаров

Како Дисингер и Дибиров му направиле услуга на Вардар за случајот со Горпишин