ФОТО-СТОРИЈА: Раул и Столе се размуабетија – каков ли план подготвуваат !?

Спортклуб од Минхен,

Симеончо Стоиков

Утрово македонската ракометна селекција со почеток од 10:30 часот го одработи првиот и единствен тренинг во „Олимпија Хале“ пред утрешниот меч против Бахраин.

Посебно расположени утрово во нашиот табор беа селекторот Раул Гонзлез и играчот на мечот против Јапонија, Стојанче Стоилов.

Двајцата неколку минути, видно насмеани се објаснуваа низ шега, подготвувајќи ја тактиката за утрешниот меч против Бахреин.

Каков ли изненадување ќе подготвка Раул и Столе останува да видиме веќе утре со почеток од 14:00 часот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вардар гостува во Загреб – Парондо за очекувањата од дуелот со „плинарите“

Хорват: Го почитуваме Вардар, но ќе сториме се да го елиминираме!

Вардарска доминација во СЕХА: Четири ракометари на Вардар во идеалниот тим!

Талески и Рајн Некар патуваат со +2 кај Нант и Лазаров на реваншот во ЛШ

ЕХФ ги отпиша „црвено-црните“: Вардар нема да игра во Келн!

Кина ќе игра против Вардар !?

Вардар иако некомплетен, лесно се справи против Извиѓач: А сега фокусот на „плинарите“ и ЛШ

Најави за нови заминувања од Вардар – се води кон реализација на „рускиот проект“

И Карачиќ го напушта Вардар: Хрватскиот ракометар се сели во Полска!