(ФОТО) Србин го трола Леброн: Следниот пат земи си ја топката и оди си

Српскиот интернационалец Данило Анѓушиќ преку Твитер го искоментира потегот на Леброн Џејмс од натпреварот против Индијана Пејсерс кога побара двајца навивачи да бидат истерани од арената поради навредливи извици кон него.

Во еден момент ѕвездата на Лејкерс почна разговор со судијата и му покажа аде се наоѓаат фановите кои, наводно, го навредувале.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.