(ФОТО) Сопругата на аргентинскиот фудбалер потполно гола во снегот

Тамара Горо, сопругата на славниот аргентински фудбалер Езекиел Гараја, е позната по тоа што често се фотографира без облека.

Иако одамна температурите почнаа да одат под нулата, тоа не и претставува проблем на атрактивната Тамара, па затоа реши да излезе на снегот целосно гола.

„Дури ни студот не може да ми одолее“, рече таа. На што Гарај испрати порака: „Јас сум следниот“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tamara Gorro (@tamara_gorro)

Гарај својата кариера ја започна во Њуелс, а во својата богата кариера играше за Расинг Сантандер, Реал Мадрид, Бенфика, Зенит и Валенсија.