(ФОТО) Словенката изби во центарот на вниманието поради нејзините жешки фотки

Репрезентативката на Словенија во хокеј на трева, Андреја Ритупер поради своите фотографии на Инстаграм стигна до центарот на вниманието во јавноста во нејзината татковина.

View this post on Instagram

Friday…bed…and enjoying summer memories ☀️#winter #mood

A post shared by AR10 (@andrejarituper) on

Андреја на Инстагрм често објавува фотографии, а неретко оние на кои исклучиво се фали со својот задник и своите облини.

Некои од фотографиите не доликуваат на спортистак, но нешто повеќ од 3200 следачи го следат нејзиниот профил.

Овие денови објави една фотка од архива кој одзима здив кај машката публика. Со истата фотка Андреја јавно порача дека и недостига летотот.

Словенката многу време поминува во теретана и на патување. Инаку настапуваше за екипата на Зринњевци од Загреб.