(ВИДЕО) СКАНДАЛ во Сплит: Нападнати ватерполисти на Црвена Звезда – скокнале во море за да се спасат

Попладнево на брегот на Сплит се случил сериозен инцидент во кој биле нападнати ватерполисти на Црвена Звезда.

Како што пренесуваат тамошните медиуми, четири ватерполисти на клубот до Србија во опрема со клупски обележја се решиле слободното попладне да го искористат да испијат кафе на шеталиштетот. Додека седеле, им се доближила група од петмина и почнале да напаѓаат.

Во  обид да се спасат, тројца побегнале додека еден од ватерполистите по неколку удари скокнал во море каде што бил се додека не дошла полицијата да го извади. Видеото од овој настан може да го погледнете ОВДЕ.

Инаку Црвена Звезда е во Сплит сооглед на тоа што гостува во рамки на Регионалната лига кај Морнар.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нова жртва и трагедија во семејството Сала: Ништо не е веќе исто за нив овие неколку месеци

Сензација: Аматер го победи големиот шампион Рони О’Саливан

Јувентус слави титула, Роналдо ужива во Дубровник!

Англиски фудбалер ја фатил сопругата со друг во кревет и ја претепал!

(ФОТО) Без заби и ќелав: Каков требаше да биде Бекам во 2020 година…

(ФОТО) Сестрата на напаѓачот на Рома повторно издоминира – позираше речиси гола

(ФОТО) Заборави да облече гакички: Синоќешниот меч Наполи – Арсенал го најави со порно фотка

(ФОТО) Е дури сега Алиоски ќе побесне: Фризерот објави папарацо фотки од Џани

(ФОТО) Сопругата на Бензема уловена во перверзен момент: Рацете во тангата…