ФОТО: Серена е вистинска „сирена“ надвор од терените!

Серена Вилијамс неодамна беше поразена во финалето на Вимблдон, но поразот не и падна премногу тешко.

Американката ќе мора да причека на рекордната 24 Грен слем титула во кариерата, а додека одмара, се фотографија за најпознатите светски спортски магазини.

Добар дел од навивачите упатија коментари дека Серена изгледа како никогаш досега низ кариерата, но дека резултатите кои ги пружа не се баш на најзавидно ниво.