(ФОТО) Секси Русинки со среден прст до ривалите кои го победија клубот на нивните мажи

Последните неколку дена во медиумите во центарот на вниманието е мечо од руската лига во кој Сочи славеше убедливо над Ростов со резултат од 10:1.

Како што е познато, Ростов кој се бори за место во ЛШ, побара натпреварот да биде одложен, бидејќи целиот прв тим заврши во карантин поради неколку позитивни играчи на коронавирусот, но челниците на руското првенство не сакаа да го слушнат.

Огорчените жени, заедно со сопругата на селекторот Валери Карпин, испратија порака: “Честитки за вашата победа!”

Фотографијата на која позираат со среден прст ја објави на Инстаграм од Ксенија Песјакова, сопругата на првиот голман на Ростов, Сергеј Песјакова.