(ФОТО) Се соблече потполно гола во знак на поддршка на Меси: Одам во Барселона да започнам протест

Шпанската лига започнува денес, а она што го одбележа претходниот период во неа беше заминувањето / останувањето на фудбалерот на Барселона, Лионел Меси.

Популарниот Лео останува во каталонскиот клуб, на кој ќе му треба многу напор и посветеност оваа година со цел да ги оправда ваквите очекувања на сега длабоко разочараните навивачи.

Една од нив е жешката Бразилка Сузи Кортез, инаку позната по тоа што е голем фан на Меси.И таа е позната и по титулата „Мис Бум Бум“, која ја освои во 2015 година.

Овој пат, таа дојде до центарот на внимание со најновите фотографии за поддршка на Меси на која позира потполно гола, а исто така и испрати брутална порака на администрацијата на Барселона.

“Ја почитувам одлуката на Меси (да остане), но додека Бартомеу е претседател, јас нема да го носам дресот на Барселона, иако го сакам тој клуб. Барса прави злосторство, практично го поробува Меси. Одам наскоро во Барселона за да започнам протести против лошото момче кое во моментов го води клубот”, напиша таа