(ФОТО) Роналдо со последната објавена фотографија предизвика големо внимание

Ѕвздата на Јувентус, Кристијано Роналдо каде и да се појави настанува хаос, а одамна е и еден од најпопуларните спортисти на социјалните мрежи.

Секако, социјалните мрежи Португалецот ги користи и за реклама. Често на неговиот профил на Инстаграм може да е најдат интересни објави, а така беше и со последната.

Фотографијата на Роналдо предизвика асполутен бум на „Инстаграм“, а посебно ги импресионираше девојките.

View this post on Instagram

Get ready for the week 😉

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

Меѓу оние кои беа импресионирани е и неговиот некогашен соиграч од Реал Мадрид, Марсело кој остави неколку интересни коментари.