ФОТО: Рамос со уникатна честитка за Модриќ – прва од редовите на „кралевите“

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос беше прв од соиграчите на Лука Модриќ кој јавно му ја честите вечерашната награда од „Франс Фудбал“.

Рамос на уникатен начин, по пат на „Твитер“ се огласи споделувајќи слика со исружен јазик и сликат покрај телевизор додека Модриќ говори.

“Златна топка, Лукина Златна топка! Честитки пријателе, мој хрватски брат. Заслужено“ порача Рамос.