(ФОТО) Ракометарите под водство на Раул започнаа со подготовките

Сениорската репрезентација предводена од селекторот Раул Гонзалез денеска го одработи првиот тренинг.

Тренингот се одржа во СЦ „Борис Трајковски“, а како што е познато од претходно, Филип Талески поради клупски обврски го пропушти денешниот тренинг. Репрезентативецот се очекува утре да му се приклучи на тимот.

Нашата репрезентација се подготвува за првиот натпревар од квалификациите за ЕП 2020. година. Мечот се игра в четврток, а противник ќе ни биде Турција. Мечот се игра во Битола, во салата „Младост“ со почеток од 20:15 часот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ВИДЕО: Со 30 добри минути не се победува Барселона – Вардар се загуби во вториот дел, цепелинот најдобра акција

Еурофарм Работник патува во Берн со +10 за реванш пресметката (29:19)

ВИДЕО: Вардар со гол негатива во Блауграна – Милосављев херој, Дисингер со луциден лоб-гол

Нов пораз во Лигата на шампионите: Металург загуби и од Бешикташ

Парондо: Мораме да го подобриме нападот против Барселона

(ВИДЕО) ЕХФ му симна капа на Скубе: Вардарецот е симбол за фер-плеј

Лазаров со добар учинок – Нант забележа нова победа во Франција

ПСЖ ја гази конкуренцијата во ЛШ – се е полесно кога за кормилар го имате Раул!

Девет од девет за Еурофарм Работник по 9 кола