(ФОТО) Психопат преку Инстаграм му се закани на Леброн дека ќе го убие за време на натпревар

Непознато лице, на Инстаграм упати сериозна закана кон ѕвездата на Лос Анџелес Лејкерс дека ќе го застрела, поставувајќи фотографија со пиштол и куршуми.

За неколку часа, пораката беше главна тема во американските медиуми, а се прошири и низ целиот свет. Анонимниот повторно се јави на Инстаграм, сега со извинување.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.