ФОТО: Проблем или скандал во Британија: Арсеналовци „вдишувале“ наркотик во лондонски локал?

Нов скандал може да ја стресе Англија но и соблекувалната на Арсенал, откако за Колашинац од редовите на „топчиите“ се изнесени сериозни обвинувања.

Британски Сан објави ексклузива дека на една забава на која биле присутни повеќе играчи на Арсенал, Колашинац, Обамејанг, Лаказет, Гендузи и Озил, се користеле наркотици, односно азотен оксид, кој на островот се смета за опојно средство.

Дрогата наречена „Hippy crack“ или попозната како дрога за смеење, била користена на споменатата забава во еден од лондонските пабови.

Оваа супстанца е сепак дозволена во Британија, се користи во медицински цели, но забранета е да се користи на јавни места во кои има повеќе луѓе.

Сега следува истрага, а доколку се докаже вина, клубот може да заработи сериозно предупредување од федерацијата, можеби и казна.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Модриќ конечно ги искритикува Меси и Роналдо: Тоа што го сторивте, не беше фер!

Кориере со интересна информација: Марсијал со (не)очекувано барање до клубот пред да потпише договор

Допрва може да настане уште поголема омраза кон Иско – Ривалдо му даде трансфер совет

ВИДЕО: Во Арсенал дуваат некои нови ветришта – Гендузи и Лаказет му асистираа на Кошиелни од клупа

За прв пат во историјата на фудбалот: во Шведска прогласен најверниот фанатик во светот – еве и зошто

Клоп пред дербито со Јунајтед на прес доби интересно прашање за Погба – па одби да одговори!

Пеп ги потврди плановите на Сити за оваа трансфер зима

Солари го објасни потегот на Иско по кој навивачите збеснаа на мечот со ЦСКА

Марадона се уште „тежи“ во фудбалот: Уникатен дрес од Диего продаден за голема сума