ФОТО: Пристигна најголемата мотивација за Талески во Минхeн

Денес на  програмата е  мечот помеѓу Македонија – Хрватска на СП во Минхен во рамки на 3. коло од групат Б.

Комплетно е распродадена „Олимпија Хале“ и се очекува да има 12.000 навивачи на трибините, а меѓу нив ќе биде и фамилијата на Филип Талески.

Нашиот лев бек сподели фотографија со својата сопруга Ена и ќеркичката Софија која ќе го бодри тато од трибините.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Душебајев: Добро знам која е Македонија – сите си мислат ќе биде лесно, ама нема да е така

ВИДЕО: Како беше пред две години против Шпанија: Еуфорија, цепелини… но немаше резултат на крај!

Голема вест од Македонија за Гоце Георгиевски во Германија

Горгиевски: Почетокот на СП е очекуван и според планот

Вечерва правдата на Македонија против Шпанија ќе ја дели Салах

Кире Лазаров: Кај секој поединец од нас треба да проработи инатот

Србија со деби триумф на Мундијалот – соседите мораа да прават пресврт против Кореја

ФОТО: Ивано Балиќ со една реченица предизвика еуфорија – Хрватите помислија дека прави кам-бек!

Вујовиќ „удри“ по Раул: Изгледа како едвај да чека да заврши Светското првенство