ФОТО: Пристигна најголемата мотивација за Талески во Минхeн

Денес на  програмата е  мечот помеѓу Македонија – Хрватска на СП во Минхен во рамки на 3. коло од групат Б.

Комплетно е распродадена „Олимпија Хале“ и се очекува да има 12.000 навивачи на трибините, а меѓу нив ќе биде и фамилијата на Филип Талески.

Нашиот лев бек сподели фотографија со својата сопруга Ена и ќеркичката Софија која ќе го бодри тато од трибините.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вардарска доминација во СЕХА: Четири ракометари на Вардар во идеалниот тим!

Талески и Рајн Некар патуваат со +2 кај Нант и Лазаров на реваншот во ЛШ

ЕХФ ги отпиша „црвено-црните“: Вардар нема да игра во Келн!

Кина ќе игра против Вардар !?

Вардар иако некомплетен, лесно се справи против Извиѓач: А сега фокусот на „плинарите“ и ЛШ

Најави за нови заминувања од Вардар – се води кон реализација на „рускиот проект“

И Карачиќ го напушта Вардар: Хрватскиот ракометар се сели во Полска!

Брестовац посакува Металург со триумф да го финишира СЕХА првенството

Повеќе нема дилема: Познато каде ќе биде завршниот Ф4 во СЕХА