ФОТО: Преноќија под отворено небо и на тротоар во пресрет на квалификациски меч за СП

Рагби тимот на Зимбабве доживеал вистинска голгота откако отпатувал за Тунис каде што во сабота го игра квалификацискиот меч за пласман на Светското Првенство во Јапнонија идната година.

Голготата започнала уште на аеродромот каде цели 6 часа биле држани поради тоа што немале 600 евра да платат виза.

Но и самите не биле свесни што ги очекува потоа. И така измалтретирани од царина, кога заминале во хотелот биле шокирани од условите, па се решиле да излезат на улица,  и во знак на револт се послале на тротоар каде што ја поминале ноќта.

Веќе утрото Рагби Федерацијата на Африка и Федерацијата на Тунис со соопштение се извинија за непријатностите.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кого прават будали? Оваа атлетичарка има 16 години!?!?

ФОТО: Вон нема мира – папараците го уловија нејзиното секси газе

(ВИДЕО)Синот на Цеца и Аркан е вистински „ѕвер“ – противникот нокаутиран, па докторите го спасуваа

Еден медал повеќе во однос на претходните МИ за Македонија

Македонија со 14 учесници на ЕП во планиско трчање на Водно

Атлетичарот Ивановски успешно ја заврши Тарагона, следна цел ЕП во Берлин

Македонските баскетџии останаа без медал во Тарагона

Македонските спортисти на осмиот ден на Медитеранските игри во Тарагона

Нов медал за Македонија во Тарагона