ФОТО: Преноќија под отворено небо и на тротоар во пресрет на квалификациски меч за СП

Рагби тимот на Зимбабве доживеал вистинска голгота откако отпатувал за Тунис каде што во сабота го игра квалификацискиот меч за пласман на Светското Првенство во Јапнонија идната година.

Голготата започнала уште на аеродромот каде цели 6 часа биле држани поради тоа што немале 600 евра да платат виза.

Но и самите не биле свесни што ги очекува потоа. И така измалтретирани од царина, кога заминале во хотелот биле шокирани од условите, па се решиле да излезат на улица,  и во знак на револт се послале на тротоар каде што ја поминале ноќта.

Веќе утрото Рагби Федерацијата на Африка и Федерацијата на Тунис со соопштение се извинија за непријатностите.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Таткото на Хабиб случајно го откри договорот: Ѕвездата на УФЦ ќе биде жестоко казнета!

ВИДЕО: УФЦ не памети по крвава борба – ВОЗНЕМИРУВАЧКИ сцени

Не е шега: Нурмагомедов ќе се бори со Мејведер, се знае и терминот

Пред еден месец сите го сакаа Нурмагомедов, денеска сите го мразат

(ВИДЕО) ШОК: Шампионот во тешка ситуација по нокаутот – докторите се борат за неговиот живот

(ФОТО) Изразот на лицето на Вајлдер кога Фјури стана по вториот нокдаун е хит на социјалните мрежи

Шоу, драма, нокдауни и на крајот уште едно разочарување во тешкашкиот судир на годината

Сопругата на поранешниот играч на Црвена Звезда донираше пари за Партизан

Првиот човек на УФЦ ги откри плановите за Конор и Хабиб: Што е следно за Ирецот и Дагестанецот?