ФОТО: ПРАВДА ЗА САЗДО се бара и на „Лужники“ за време на мечот Хрватска – Англија

Во моментот во Москва екипите на Хрватка и Англија се борат за второто место во финалето на Мундијалот во Русија. Англичаните имаат предност од 0-1, а трибините на „Лужники“ се исполнети до последно место.

На социјалните медиуми започна да кружи фотографија од еден навивач кој истакна поддршка за убиениот член на „Комити“, Никола Саздовски – Саздо.

На истиот пишува „ПРАВДА ЗА САЗДО!!!“

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Модриќ конечно ги искритикува Меси и Роналдо: Тоа што го сторивте, не беше фер!

Кориере со интересна информација: Марсијал со (не)очекувано барање до клубот пред да потпише договор

Допрва може да настане уште поголема омраза кон Иско – Ривалдо му даде трансфер совет

ВИДЕО: Во Арсенал дуваат некои нови ветришта – Гендузи и Лаказет му асистираа на Кошиелни од клупа

За прв пат во историјата на фудбалот: во Шведска прогласен најверниот фанатик во светот – еве и зошто

Клоп пред дербито со Јунајтед на прес доби интересно прашање за Погба – па одби да одговори!

Пеп ги потврди плановите на Сити за оваа трансфер зима

Солари го објасни потегот на Иско по кој навивачите збеснаа на мечот со ЦСКА

Марадона се уште „тежи“ во фудбалот: Уникатен дрес од Диего продаден за голема сума