(ФОТО) Победничка на преодниот рок: Секси Данијела го запали Манчестер

Трампата помеѓу Манчестер Сити и Јувентус за Данило и Жао Кансело навивачите на „граѓаните“ ја дочекаа со воодушевување.

Не толку за Португалецот кој последните дена од преодниот рок пристигна на „Етихат“, туку за фактот дека со него во пакет пристигна секси Данијела Мачадо.

Со коментари – „Со нетрпение чекаме да те видиме на стадион“, навивачите на „граѓаните“ јасно ставија дознаење дека девојката на Кансело им се допаѓа.

Данијеле несомнено е вистинска секс бомба која очигледно милува да се фотка во костим за капење.