(ФОТО) Победата на Лацио ја прослави соблекувајки се гола

Познатата навивачка на Лацио, Ана Фалки не пропуши можнос да го прослави освојувањето на Купот на Италија.
За оние кои што не ја знаат, станува збор за финско-италијанска глумица и модел на која ниту возраста и 47 години не и пречат да го покаже сиот свој сексапил.

По којзнае кој пат покажа дека може да парира да далеку помладите дами откако повторно ги воодушеви италијанските медиуми и навивачи.

View this post on Instagram

Finalmente si va a nanna, buonanotte ai sognatori…#imieiattimi #annafalchi

A post shared by Anna Falchi (@annafalchi22) on

„Без зборови, само голема среќа.. Никогаш не се откажувај, тоа е нашето мото. Напред Лацио“, порача таа со фотографија на која позира речиси гола седната на кревет.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Ина – една од најубавите македонски спортистки која плени со сексапил

(ВИДЕО) Човекот не може да седи мирен: Лудориите на Диего Коста

Новиот T-Cross доби пет ѕвезди во Euro NCAP тестовите

КК Академија ФМП влезе во првата лига на Северна Македонија

ВИДЕО: „Бачушка“ Зинченко и се пушти на водителката по мечот со Србија!

Олд Скул: Можеби го нема веќе ни во Македонија, но затоа Џиџи се вози со него

„Силуваната“ се премисли – Роналдо не ја силувал!

(ФОТО) Толку траеше поддршката за вардарци: На Твитер удрија по Столе!

Нема да верувата колку заработи згодната плавуша што го прекина финалето од ЛШ