ФОТО: Перишиќ со мистериозна порака која алудира за Модриќ

Шиме Врсаљко сигурно ќе биде добро пречекан уште на почетокот од авантурата со Интер, откако пред неколку дена се пресели од Атлетико Мадрид во Милано.

Таму е една вистинска мала колонија на Хрватите, кои денеска објавија интересна фотографија на социјалните мрежи.

По доаѓањето на Врсаљко во Интер, Перишиќ денеска сподели фотографија заедно со новото засилување и со Марсело Брозовиќ, а уште поинтересно беше неговиот контекст на фотографијата, каде напиша „Кој недостасува“.

Повеќе од јасно е дека станува збор за играчот на Реал Мадрид, Лука Модриќ, кој сепак решил да остане во Мадрид и понатаму, па желбата на Хрватите нема да им се исполни.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Лопетеги излезе на пресконференција да образложи што му се случи на овој анемичен Реал Мадрид

ВИДЕО: Атлетико им го зеде скалпот на „кралевите“ – не им дозволија „хет-трик“ во УЕФА Суперкупот

ВИДЕО: Реал беше блиску до нов трофеј, но Диего Коста се погрижи за нови 30 минути

ВИДЕО: Кралевите бесни – стартот на Диего Коста врз Рамос е за директен црвен картон

ФОТО: Реал има нерешено на полувреме – но нивни навивач на трибини го трола голманот на Ливерпул

ВИДЕО:Шок уште на почетокот – Атлетико уште во првите 60 секунди постигна гол против Реал

ВИДЕО: Барса пресилна за Бока на турнирот „Жоан Гампер“ – Малком стрелец, Меси имаше своја магија!

Во Талин ќе се крши копјето меѓу градските ривали и честа за Мадрид (состави)

Тренер во Јунајтед тврди дека имаат подобар напаѓач од Варди, но го пратиле на позајмица