(ФОТО) Пандев му испрати порака на Елмас по трансферот во Наполи

Капитено на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев кој долги години е во италијанската Серија А, по пат на својот профил на „Инстаграм“ се огласи по трансферот на Елиф Елмас во Наполи.

Пандев сподели заедничка фотографија со Елиф и на истата посакувајку му среќа напиша:

„Среќно мајсторе“

Сигурно Пандев ќе има и приватно што да му каже на Елмас сооглед на тоа што своевремено Пандев меѓу другото играш и за тимот на Наполи.