(ФОТО) Оригинален начин да купите маски: Секси Јулија не ги трга од себе

Русинката Јулија Ушакова има пола милион следачи на Инстаграм и може да се стави во категорија на сериозни „инфлуенсерки“, па се што објавуа минува мошне коментирано.

Во време кога корона вирусот коси ширум светот, оваа фитнес шампионка има вистинска порака за сите оние кои досега сериозно не ја сфатија оваа опасност. Пронајде одличен начин да допре до оние кои што се уште се имуни.

Таа се реши од две заштитни маски да направи градни и позираше, а фотографијата ја сподели со порака:

„Го порачав овој нов тренд за сезоната 2020, на Алиекспрес. Има вградени филтри кои го олеснуваат дишењето, но комплетот треба да се менува на секои два часа. Не знам дали овој предизвик постои веќе на Инстаграм, но ми се допаѓа идејата.