(ФОТО) Олимпија Хале подготвена – се очекува инвазија на „Фалангата“

Спортклуб од Минхен,

Симеончо Стоиков

Македонската ракометна селекција за неполни четири часа ја очекува првиот дуле од групата Б во Минхен на Мундијалот кој што се одржува во Германија и Данска.

„Црвено-жолтите“ за противник во воведното коло ја имаат селекцијата на Јапонија, меч во кој Македонија на хартија влегува како фаворит.

Салата „Олимпија Хале“ е подготвена да ги дочека екипите, но и навивачите. Истата е со капацитет од 12.000 места, а се очекува македонките навивачи – „Фалангата“ за околу еден час да започне да пристига.

Несомнено дека избраниците на Раул Гонзалез ќе имаат одлична поддршка од трибините, како и секогаш.

 

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Душебајев: Добро знам која е Македонија – сите си мислат ќе биде лесно, ама нема да е така

ВИДЕО: Како беше пред две години против Шпанија: Еуфорија, цепелини… но немаше резултат на крај!

Голема вест од Македонија за Гоце Георгиевски во Германија

Горгиевски: Почетокот на СП е очекуван и според планот

Вечерва правдата на Македонија против Шпанија ќе ја дели Салах

Кире Лазаров: Кај секој поединец од нас треба да проработи инатот

Србија со деби триумф на Мундијалот – соседите мораа да прават пресврт против Кореја

ФОТО: Ивано Балиќ со една реченица предизвика еуфорија – Хрватите помислија дека прави кам-бек!

Вујовиќ „удри“ по Раул: Изгледа како едвај да чека да заврши Светското првенство