(ФОТО) Од Ѓоковиќ со љубов за Коби: Засекогаш Мамба, те сакам пријателе!

И една година по хеликоптерската несреќа, Новак Ѓоковиќ не може да го заборави својот голем пријател Коби Брајант.

Во периодот кога загина кошаркарската легенда, Србинот беше во поход кон титулата на Австралија Опен и во натамошниот дел од турнирот носеше тренерки со броевите 8 и 24 и иницијалите КБ, во чест на Коби.

Тагата и денес не е помала, Новак со посвета се огласи на Инстаграм.

Целиот текст и посветата на Ѓоковиќ, погледнете ги на следниот ЛИНК.