(ФОТО) Нов ХАОС во Грција: Хулиганите на Олимпијакос палеа коли и мотори во Пиреја

Пред синоќешниот меч од Евролигата помеѓу Олимпијакос и Будуќност во Пиреја се случи нов сериозен инцидент во кој повторно се инволвирани грчките хулигани.

Како што пренесуваат медиумите кај нашиот јужен сосед, на час ипол пред почетокот на мечот, непосредно откако пристигнале двете екипи во салата „Мир и пријателство“ избил инцидент помеѓу полицијата и навивачите на Олимпијакос.

Во период од две до три минути имало жесток судир во кој навивачите користеле молотови коктели, а полицијата солзавец, па биле запалени неколку автомобили и моторцикли.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ВИДЕО: Комичниот тајм-аут на Звезда: Коуч, ако стават некој висок на терен…

Човиќ, првиот човек на Ц.Звезда „плаче“ по поразот од Партизан: Како да честитам за нешто што е украдено

Скандал во Ниш: Партизан слави титула, Звездашите одбија да ги примат медалите

(ВИДЕО) Спектакл на Ол стар викендот: Диало го прескокна Шек и победи во забивање

Осман за македонското знаме: Сакав да искажам благодарност и љубов

(ВИДЕО) Блесна македонското знаме на „Ол-старот“ – Осман гордо го носеше

(ФОТО) Секоја чест – Охриѓанецот Чеди Осман на „Ол-старот“ на НБА ќе настапи со македонско знаме

Чудесниот Дончиќ во последен момент сепак ќе се најде на Ол-Стар!?

Давитков го соопшти списокот за одлучувачкиот меч против Романија