(ФОТО) Несудената баба на Роналдо е жената која денес беше во разнесениот џип во Белград

Колумбијката Соња Суарез е повредена во експлозија на џип денес во Белград, во која загина Страхиња Стојановиќ.

Стојановиќ загина кога автомобилот експлодираше околу 12:15 часот во Белград, додека Суарез за среќа се здоби со само полесни повреди.

И двајцата биле пренесени во Ургентниот центар, каде починал Србинот, а на Колумбијката и била укажана помош. Соња Суарез неколку пати беше во центарот на светското внимание поради нејзината 24-годишна ќерка Паула.

Тоа беше наследничката на Соња Суарез која на една од последните фотографии од неа и покојната Страхиња Стојановиќ напиша:

– Најдобриот пар досега!

Таа се најде во центарот на интересот во 2016 година, кога Паула Суарез, ќерката на Соња, беше во емотивна врска со најпознатиот фудбалер на планетата, Кристијано Роналдо. Потоа од јахтата се појавија жешки снимки на Пола и Кристијан, по што се откри дека тие биле во врска.