ФОТО: Нема СП, но има тенис – Колинда повторно „ги тресеше“ соблекувалните!

Претседателката на Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ, повторно жестоко навиваше за својата земја, но овој пат таа ја бодреше тениската репрезентација на Дејвис Куп финалето во Франција, Лил.

Хрватска моментално води со 2:1 по два дена од финалето, а во последниот меч, хрватската двојка Додиг и Павиќ се поразени, и со тоа Франција доби шанса за сензација.

Без оглед на поразот, Колинда беше добро расположена и својата енергија ја преточи кон Дејвис Куп репрезентацијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ВИДЕО: Ѓоковиќ повторно ги собра овациите од гледачите поради потегот со момчето

Федерер лут на организаторот во Рим: Зошто не приморувате да играме на вакви услови?

Тони Надал го знае лекот за Кирјос – на комичен начин го искоментира бунтовникот од Австралија

Надал го растури Вердаско и се пласира во полуфинале – оди на 9 титула во Рим

Федерер му предаде меч на Циципас, но во Рим разочарани од начинот на кој Федекс ги известил

(ВИДЕО) Кирјос пак го фати лудилото – почна да фрла столици на теренот

ВИДЕО: Мега глупост на Кирјос – фрли столче и го напушти теренот

Кирјос со доста остри тонови за Ѓоковиќ: Доколку на следниот меч го победам, знам како ќе славам!

Надал: Федерер нема што да бара на Ролан Гарос!