(ФОТО) Нема одмор за ракометарите во снежниот Минхен – утрово Раул повторно ги построи

Спортклуб од Минхен,

Симеончо Стоиков

Како и што најави македонскиот селектор Раул Гонзлаез по победата над Јапонија, нашите ракометари утрово во 10:30 часот повторно се појавија на теренот во салата „Олимпија Хале“.

Нашите ракометари беа расположени за разговор и давање изјави на медиумите, а иако претпазливи, сепак се оптимисти дека како против Јапонија, така и против Бахреин  кој е аутсајдер ќе ја оправдаме нашата фаворитска улога.

Добра вест е што здравствениот билтен кај сите ракометари е задоволителен и нема неочекувани проблеми. Тренингот притоа помина во релаксирана атмосфера и во најдобар ред.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ФОТО) ОФИЦИЈАЛНО: Вардар потпиша со македонскиот репрезентативец

Одредени шеширите за ЛШ, Вардар избегна судир со ПСЖ и Раул, Еурофарм е во четвртиот шешир

(ФОТО) Повредата е минато за Столе, капитенот на Вардар се враќа уште посилен

Карачиќ со последен поздрав до сите Вардарци: Засекогаш ќе бидете во моето срце!

По Скубе, уште еден борец на Вардар ја продолжи верноста со клубот

Карачиќ отворено: Вардар ми должи 21 плата – Самсоненко рече ќе не исплати и му веруваме

Карачиќ открива што им ветил Сергеј и притоа вели: Се уште немаме земено пари

Ништо од Вардар: Ракометарот кој беше желба на „црвено-црните“ заврши кај Кире Лазаров

Како Дисингер и Дибиров му направиле услуга на Вардар за случајот со Горпишин