(ФОТО) Нема одмор за ракометарите во снежниот Минхен – утрово Раул повторно ги построи

Спортклуб од Минхен,

Симеончо Стоиков

Како и што најави македонскиот селектор Раул Гонзлаез по победата над Јапонија, нашите ракометари утрово во 10:30 часот повторно се појавија на теренот во салата „Олимпија Хале“.

Нашите ракометари беа расположени за разговор и давање изјави на медиумите, а иако претпазливи, сепак се оптимисти дека како против Јапонија, така и против Бахреин  кој е аутсајдер ќе ја оправдаме нашата фаворитска улога.

Добра вест е што здравствениот билтен кај сите ракометари е задоволителен и нема неочекувани проблеми. Тренингот притоа помина во релаксирана атмосфера и во најдобар ред.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вардар гостува во Загреб – Парондо за очекувањата од дуелот со „плинарите“

Хорват: Го почитуваме Вардар, но ќе сториме се да го елиминираме!

Вардарска доминација во СЕХА: Четири ракометари на Вардар во идеалниот тим!

Талески и Рајн Некар патуваат со +2 кај Нант и Лазаров на реваншот во ЛШ

ЕХФ ги отпиша „црвено-црните“: Вардар нема да игра во Келн!

Кина ќе игра против Вардар !?

Вардар иако некомплетен, лесно се справи против Извиѓач: А сега фокусот на „плинарите“ и ЛШ

Најави за нови заминувања од Вардар – се води кон реализација на „рускиот проект“

И Карачиќ го напушта Вардар: Хрватскиот ракометар се сели во Полска!