(ФОТО) НБА шампион на гости во Мрзенци

Многумина кои вчера присуствуваа на натпреварот од меморијалниот турнир „Боби Петковски“ во Гевгелија, заминаа на вечера во познатиот ресторан во селото Мрзенци.

А, во него имаа што да видат. Враќајќи се од одмор во Грција, на мала пауза застана довчерашниот член на Голден Стејт Вориорс и иден играч на Фенербахче, Немања Бјелица во друштво на поранешниот српски репрезентативец Ненад Крстиќ и нивните семејства.

Целиот текст и фотографијата со Бјелица погледнете ги на следниот ЛИНК.