(ФОТО) Навивачите на Каталонците ШОКИРАНИ од боите на резервниот дрес: На кога ли само му текна

Фудбалерите на Барселона во играат пријателски натпревар во нивниот тренинг центар против Џирона и победија со 3-1.

Барселона имаше малку подолга пауза поради нивниот настап во Лигата на шампионите, а нивните настапи во првите две кола од Ла Лига беа поместени за подоцна.

Каталонците се уште се во подготовка и вечерва одиграа пријателски натпревар против Џирона.

Барселона ја искористи оваа можност да го промовира својот резервен дресза новата сезона.

Но, она што многу ме изненади е комбинацијата на бои. Шорцевите се зелени, додека дресот е розов што секако е комбинација што не сме ја виделе толку често.