(ФОТО) Навивач на Јунајтед направи бизерна тетоважа со Солскјер

Норвежанецот Оле Гунар Солскјер на почетокот на годината за краток период повторно стана миленик кај навивачите на Манчестер Јунајтед откако забележа низа успешни резултати.

Еден навивач на „црвените ѓаволи“ од Норвешка по им Тор Хенрик Стенсланд  се реши да го исполни своето ветување дадено пред реванш мечот од ЛШ против ПСЖ. Тој си рекол дека ќе го истетовира ликот на Оле доколку Јунајтед ги помине „светците“ што и се случи.

Па така сега ја покажа тетоважата на ногата на која го има ликот на Оле, а околу неговата глава има кормило од брод.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Реванш за минатата сезона: Драгон преку Тиверија до Куп титула

Иако е крај на сезоната – еден фудбалер на Јунајтед остана да тренира и понатаму: На одмор ќе оди со личен тренер

(ФОТО) Фотката од финалето на Купот на Србија го обиколи цел свет

Арсенал наскоро ќе го претстави првото засилување, а навивачите се огорчени

„Ѓаволите“ разоткриени: Ова е првиот неуспех на Јунајтед во летниот преоден рок

Како ќе изгледа составот на Аргентина на Копа Америка по фијаското на Мундијалот?

Во Сити се изнервираа: Престанете со лагите!

Како изгледа патувањето до Баку за Англичаните: Осум дена, четири лета, 24 часа со воз…

Ништо не се знае во ПСЖ – ни дали ќе останат Мбапе и Нејмар!