(ФОТО) Навивач на Јунајтед направи бизерна тетоважа со Солскјер

Норвежанецот Оле Гунар Солскјер на почетокот на годината за краток период повторно стана миленик кај навивачите на Манчестер Јунајтед откако забележа низа успешни резултати.

Еден навивач на „црвените ѓаволи“ од Норвешка по им Тор Хенрик Стенсланд  се реши да го исполни своето ветување дадено пред реванш мечот од ЛШ против ПСЖ. Тој си рекол дека ќе го истетовира ликот на Оле доколку Јунајтед ги помине „светците“ што и се случи.

Па така сега ја покажа тетоважата на ногата на која го има ликот на Оле, а околу неговата глава има кормило од брод.