(ФОТО) Нападнатиот голман на Црвена Звезда ја покажа раната од нож: Ако не скокнев во море ќе ме убиеја

Денес за првпат на прес-конференција пред медиумите се појавија нападнатите ватерполисти на Црвена Звеззда во Сплит.

Најдебелиот крај го извлече  голманот Александро Краљ кој по неколку добиени удари во глава но и во нога, мораше да се спасува со скокање во студените води на морето.

„Потресен сум психички, не знам дали ќе можам да играм во сабота. Реков дека сум Црногорец не со намера да се извлечам туку ако ме убиеја да знаат дека сум Црногорец“ изјави Краљ.

Краљ ја покажа повредата од нож која се наоѓа во потколеницата која сведочи за ужасот кој што го доживеал.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ФОТО)Никогаш пожешка фотка од Бушард: За Денот на вљубените ги „запали“ социјалните мрежи

ВИДЕО: Роџер, што ќе ти каже Мирка по пораката од Линдзи Вон дека „те сака!?“

(ВИДЕО) Општа тепачка на ватерполо меч во Русија – буквално ќе се издавеа

(ВИДЕО) Премиерот Заев на средба со нашите претставници на Европските младински олимписки игри во Сараево

Бојан Костов е освојувач на сребрен медал на ЕП за кадети и младинци во Данска

(ФОТО) Одбојкарите на прием кај Заев: Владата изрази честитки и најави поддршка

(ФОТО) Линдзи Вон објави фотка од своeто разбиено газе – нема да ви биде добро кога ќе го видите

(ВИДЕО) Тежок пад на легендарната Вон – леташе во воздух и се заби во оградата

(ВИДЕО) Прекрасната бордерка Марија: Неопходна е поголема поддршка за големи дострели