(ФОТО) Нападнатиот голман на Црвена Звезда ја покажа раната од нож: Ако не скокнев во море ќе ме убиеја

Денес за првпат на прес-конференција пред медиумите се појавија нападнатите ватерполисти на Црвена Звеззда во Сплит.

Најдебелиот крај го извлече  голманот Александро Краљ кој по неколку добиени удари во глава но и во нога, мораше да се спасува со скокање во студените води на морето.

„Потресен сум психички, не знам дали ќе можам да играм во сабота. Реков дека сум Црногорец не со намера да се извлечам туку ако ме убиеја да знаат дека сум Црногорец“ изјави Краљ.

Краљ ја покажа повредата од нож која се наоѓа во потколеницата која сведочи за ужасот кој што го доживеал.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Џио Струмица се пласираше во финале од Купот, па спасувале жива глава во Кичево

(ВИДЕО) Стравични снимки од убиството на рускиот ММА борец: Пијано дете го усмрти на лице место

Вознемирувачко видео: Како „пука“ рака кога ќе подигнете 110 килограми

Тензично е и на одбојкарски натпревари: Во Струмица инцидент во полуфиналето од Купот

Медал за Македонија од ЕП во Букурешт – Егоров го доби домашниот противник

(ВИДЕО) Ужас – гимнастичарка лошо скокна и ги скрши двете нозе

(ФОТО) Мекгрегор жестоко ја навреди сопругата на Хабиб: Поради ова Русинот ќе го убие Конор

(ВИДЕО) ММА борец неколку часа по нокаутот починал во болница

Хабиб се враќа, познат датумот и местото!