(ФОТО) Најубавата кошаркарка на денешницата објави фотографија на која е целосно гола

Италијанската убавица Валентина Вињали важи за најсекси кошаркарка во светот.

Покрај тоа што добро се снаоѓа во кошарката, 30-годишната девојка од Римини стекна голема популарност и благодарение на експонирањето на социјалните мрежи.

На Инстаграм ја следат преку 2,4 милиони следбеници, а често ги почестува со фотографии кои понекогаш во најмала рака можат да се окарактеризираат како провокативни.

Иако се труди да не ја премине границата, овој пат изгледа и успеа. Таа објави фотографија на која стои целосно гола покрај прозорецот, но аголот бил таков што не се гледало се, но доволно за да ја скокотка фантазијата на многу мажи ширум светот.

Валентина веќе неколку години објавува провокативни фотографии и изгледа се држи до старата добра изрека – целта ги оправдува средствата.