(ФОТО) Надал направи чудесна фотографија: Чекав 15 дена за да ја објавам

 

Рафаел Надал минатата седмица повторно го освои Ролан Гарос. Шпанецот до 12. титула во Париз стигна во голем стил и апсолутно никој не можеше да го запред до титулата.

Тоја е рекордер на Ролан Гарос по бројот на титула, а на неговиот профил на „Инстаграм“ се појави интересна фотографија.

Шпанецот едноставно знаел дека ќе дојде до нова титула,  но поради суеверни не сакал да ја објави фотографијата направена пред почетокот на турнирот.

Надал го фотографираше седиштето на централниот терен на Ролан Гарос со број 12, а на сето тоа напиша:

„15 дена чекав за да ја објавам. Мораше да чека толку. Моето седиште на Ролан Гарос“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Тони Надал околу тоа за кој навиваше Рафа во финалето на Вимблдон

(ФОТО) Цензура на најако: За медиумите во Албанија не постои Ѓоковиќ

Ноле по новата титула на Вимблдон ги израдува фановите во Македонија

Љубомората е опасна работа: Ѓоковиќ никогаш нема да биде популарен како Федерер или Надал

(ВИДЕО) Мирка не можеше да гледа, а Роџер на крајот ја разочара: Клучниот момент во финалето

(ФОТО) Статистиката е како бикини, тоа најдобро го почувствува Федерер

Она што го направи Ноле, не успеал никој од 1948 година

(ФОТО) Му го сменија и името на Тоблероне во чест на Ѓоковиќ

Ѓоковиќ и Федерер го срушија рекордот на Вимблдон