(ФОТО) Надал на „Инстаграм следи само една жена – но тоа не е неговата вереница

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал не е претерано активен на социјалните мрежи и на неговиот профил на „Инстаграм“ воглавно споделува фотографии кои се тесно поврзани со спортските настани на кои на учествува.

Неговиот профил на „Инстаграм“ го следат преку 6 милиони луѓе, додека тој следи само 55 профили.

Она што е интересно и што паѓа во веднаш во око е тоа што Шпанецот помеѓу луѓето кои ги следи има само една жена. Притоа тоа не е неговата вереница Чиска.

Станува збор за шпанската пејачка Атиана кој очигледно Рафа сака да ја слуша.

View this post on Instagram

🦋🌊💙🧢🐬🐳 @charteralia

A post shared by AITANA (@aitanax) on

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ВИДЕО: Ѓоковиќ повторно ги собра овациите од гледачите поради потегот со момчето

Федерер лут на организаторот во Рим: Зошто не приморувате да играме на вакви услови?

Тони Надал го знае лекот за Кирјос – на комичен начин го искоментира бунтовникот од Австралија

Надал го растури Вердаско и се пласира во полуфинале – оди на 9 титула во Рим

Федерер му предаде меч на Циципас, но во Рим разочарани од начинот на кој Федекс ги известил

(ВИДЕО) Кирјос пак го фати лудилото – почна да фрла столици на теренот

ВИДЕО: Мега глупост на Кирјос – фрли столче и го напушти теренот

Кирјос со доста остри тонови за Ѓоковиќ: Доколку на следниот меч го победам, знам како ќе славам!

Надал: Федерер нема што да бара на Ролан Гарос!