(ФОТО) Можеби е од спонзор, но часовникот на синот на Роналдо вреди 500 илјади долари

Кристијано Роналдо Јуниор има само десет години, а на доделувањето на фудбалските награди во Дубаи во текот на викендот се појави со часовник Rolex GMT-Master II.

Овој часовник има куќиште од 18-каратно злато на кое се наоѓаат дијаманти. Дијаметарот на часовникот е стандардни 40 милометри, но најинтересно кај него е цената по која може да се набави.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sat na Ruci (@sat_na_ruci)

Салонската изнесува околу 500 илјади долари со што тој е најскап часовник на светот. Можеби е подарок од спонзор иако е јасно дека Роналдо може да си го дозволи и без тоа.