(ФОТО) Митревски вечерва скрешн од болка се огласи по смртта на Кинтана

Цел свет денес тагува по страшната вест која пристигна за загубатата на голманот на Порто, Алфедо Кинтана.

Португалецот роден во Куба денес за јазгуби најважната животна битка – онаа за животот откако беше во кома неколку дена по добиениот срцев удар.

Колега во редовите на составот од Порто му беше нашиот репрезентативец голман, Никола Митревски.

Очигледно скршен од болка и мошне тажен дури вечерва се огласи популарниот Никуч на социјалните мрежи со емотивна објавана својот профил на Инстаграм.

„Почивај во мир, ти благодарам за се – Засекогаш Кинтана.“, напиша Македонецот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nikola Mitrevski (@nikolamitrevski16)