(ФОТО) Милица Дабовиќ соблече речиси се од себе и позираше безмалку гола

Српската кошаркарка Милица Дабовиќ повторно се најде во центарот на вниманието заради своите објавувања на Инстаграм.

Искусната кошаркарка е доста активна на социјалните мрежи и често знае како да го остави машкиот дел од своите следбеници без зборови со провокативни фотографии што ги објавува.

Дабовиќ денес е во центарот на вниманието по голата фотографија што ја објави на Инстаграм.

Таа го воодушеви машкиот и женскиот дел од публиката со својот изглед, затоа што многумина и порачаа дека изгледа одлично и покрај тоа што веќе има 38 години.

Милица доби скоро 3.500 лајкови и голем број коментари за само еден час.