(ФОТО) Меси на нудистичка плажа – голи гради во позадина

Лионел Меси успеа да најде засолниште од тешката сезона, поточно, мислеше дека никој не може да го види.

Меси зад себе има многу неуспешна сезона со Барселона, бидејќи Реал пред неколку дена официјално го презеде трофејот во Ла Лига. Во текот на целата сезона, Меси имаше проблеми со управата на Каталонците, што се одрази во неговата игра на теренот.

Повеќе од јасно беше дека очајно му треба одмор, па Аргентинецот се обиде да избега од очите на јавноста со сопругата Антонела, но тој не успеа затоа што папараците го најдоа многу брзо на Форментера, остров во рамките на баерскиот архипелаг.

Интересно е и тоа што покрај фаќањето на Аргентинецот како разменува нежности со сопругата, беше фотографираат и нудистичка плажа, која Меси очигледно ја посети пред да замине на јахта.