(ФОТО) Мејведер се пофали со заработката: Еден куп пари на седиштето од скапоцениот Ролс Ројс

Теншин Насукава три пати за две минути паѓаше на подот, па неговиот тим одлучи да го прекине мечот против боксерската легенда Флојд Мејведер.

Иако е 21 година постар од противникот, Мејведер целосно ја уништи јапонската кик бокс ѕвезда, а за нешто повеќе од две минути во рингот Американецот заработи девет милиони долари.

Секако, Флојд со заработувачката одлучи да се пофали и на социјалните мрежи. Па така, на Инстаграм покажа еден куп пари на седиштето од својот скапоцен Ролс Ројс, а тоа е само дел од најлесно заработените пари во кариерата.

Насукава пред борбата беше убеден дека ќе го победи Мејведер, иако не можеше да користи кикбоксерска техника. Сепак, на крајот беше понижен пред 37.000 гледачи во Саитама, а Флојд на крајот дома си замина со насмевка.

„Се уште двајцата сме непоразени. Ова го направивме поради забава. Теншин е голем шампион, а јас се уште сум во пензија. Главата горе Теншин, поддржете го луѓе. Тој е одличен дечко, одличен борец и голем шампион“, му порача Мејведер на младиот Јапонец.

Насукава во кариерата има скор од 32:0, додека Мејведер има 50:0.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Перо Антиќ застана на чело на Олимпискиот совет на МОК

ТРАГЕДИЈА: За време на тренингот почина носителот на сребро од СП

За „влакно“ ја избегнале трагедијата: Репрезентацијата на Бангладеш била во џамијата – открија како се спасиле

(ВИДЕО) Протече снимка од нападот: Мекгрегор бесен го уништи телефонот на фанот

Нов скандал на Конор Мекгрегор: УФЦ ѕвездата уaпсена во Мајами

Доминација на сноуборд клубот ХМКД на државното првенство во Маврово

Незапамтена инвазија на странци во македонската одбојка: Од Бразил, Украина, САД, Австралија, Бугарија….

Крај на кариерата за Кро Коп: Хрватскиот борец имал мозочен удар!

(ВИДЕО) Хабиб бесен како рис повторно влета во рингот откакo брутално беше нокаутиран неговиот братучед