(ФОТО) „Марка“ со денешната насловна ја расплака Шпанија: Ова се нашите идеални 11

„Марка“ еден од најпознатите спортски весници одлучи да состави идеални 11 во Шпанија, а со насловната страна ја расплакаа шпанската јавноста.

Меѓутоа во идеалните 11 не се фудбалери на Реал Мадрид или Барселона, но ни останати играч кои играа во Шпанија, туку припадници кои се борат против корона вирусот.

Идеалните 11 ги сочинуваат: Роса Мартинез (медицинска сестра), Луз Мартинез (благајник), Раул Галего Ајусо (возач на камион),Октавио Санз (работник на бензинска пумпа), Луис Мартинез Мејиде (Војник), Луис Контрерас Аранда (земјоделец), Хуан Сампедро Навас (пожарникар), Ангел Хименез Гонзалез (продавач на весници), Пабло Бареиро (доктор), Серхио Рамос Вечино (полицаец) и Роберто Фернандез Лопез (комунален работник)