(ФОТО) Мајката на Лука Дончиќ во улога на манекенка – фановите воодушевени

Мајката на Лука Дончиќ за момент се трансформираше во модел.

Дончиќ е еден од најпознатите спортисти во Словенија и неговата мајка Мирјам Потербин секако е горда на него, исто како и неговата девојка Анамарија Голтес, но и сите Словенци.

Поради Лука и неговите игри во НБА лигата, особено е среќен Мирјам, кој исто така го однесе Лука во Мадрид кога тој имаше само 13 години и од самиот почеток се бореше за него и неговата кариера.

Покрај тоа што има исклучителен талент за кошарка, Лука има и талент за заработка на други начини, па ја објави својата линија за облека. Својот бренд најмногу го рекламира со помош на момчиња и девојчиња, а сега е поддржан од неговата мајка Мирјам.

46-годишната Словенка порано беше успешна манекенка, но и сега, во својата петта деценија, може да позира подеднакво добро во облеката што ја рекламира. Овој пат таа носеше фармерки и сина маица со натпис Лука Дончиќ.